MojAndroid

Nová aplikácia od Googlu má za úlohu pomáhať najmä pri pozorovaní vedeckých pokusov. Aplikácia Vedecký zápisník totižto dokáže v reálnom čase zaznamenávať dáta a tie následne previesť do prehľadných grafov a tabuliek. Používatelia pritom môžu do aplikácie uložiť hneď niekoľko projektov, pri ktorých je možné využívať senzory zariadení, ako sú akcelerometer, mikrofón či svetelný senzor. Google však spolupracuje s vedeckou komunitou na pridaní ďalších senzorov, ktoré by umožnili merať ďalšie dôležité údaje.

walkthrough_welcome_02.1080x1140.0

Google tiež pri príležitosti spustenia aplikácie, začína predávať štartovacie vedecké balíčky, ktoré sú určené pre začínajúcich bádateľov. Tieto obsahujú napríklad rôzne externé senzory, mikrokontroléry a iné pomôcky alebo materiály, ktoré pomôžu s pokusmi. Určené sú najmä deťom. Internetový gigant tiež plánuje už toto leto aplikáciu sprístupniť ako open-source, takže k jej zdrojovému kódu bude mať prístup každý. Ak máte záujem o jej vyskúšanie, stiahnuť si ju môžete zadarmo z obchodu Play.

Verzia: 2.1.705
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1.705
Aktuálna cena: Zdarma

23.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+