MojAndroid

Od dnešného dňa budú mať stránky so záludnými odkazmi problém. Google totižto začal upozorňovať používateľov na tlačidlá, ktoré ich presmerujú na inú stránku, ako je stránka na stiahnutie vyžadovaného súboru. Dnes sa na internete nachádzajú totižto tísice stránok, ktoré sa snažia falošnými tlačidlami na stiahnutie získať od používateľov ich osobné údaje alebo priamo peniaze. Google chce na weboch rozpoznávať priamo vložené (embedded) tlačidlá so vzhľadom tlačidiel na stiahnutie.

upozornenie-google-stiahnutie

Takto vyzerá webová stránka, ktorá vás upozorní na záludné tlačidlo.

Spoločnosť Google bude na klamné odkazy upozorňovať používateľov špeciálnou stránkou v agresívnej červenej farbe. Okrem klamných tlačidiel bude Google túto stránku zobrazovať aj pri všetkých odkazoch, ktoré “sa správajú, vyzerajú alebo pôsobia ako dôverná entita” alebo vás nútia “urobiť niečo, čo by ste zvyčajne urobili len pre dôveryhodnú entitu“. Novinka spadá pod program Safe Browsing, teda bezpečné prehliadanie internetu, ktorý Google ponúka natívne v Google Chrome a venuje sa mu už niekoľko mesiacov, ba možno rokov.

Takto vyzerá vzorka tlačidiel, na ktoré chce Google upozorňovať

Zdroj: Google

4.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+