MojAndroid

Popri bojoch na súdnych dvoroch medzi spoločnosťami Apple, Google a Samsung sa na povrch dostávajú aj iné, zaujímavé dokumenty. Posledný z nich hovorí o tom, že spoločnosť Samsung už v minulosti bola upozornená zo strany spoločnosti Google na kopírovanie dizajnu spoločnosti Apple. Bolo to ešte v roku 2010, keď si Google všimol podobnosť  tabletov Samsung  “P1” (Galaxy Tab) a “P3” (Galaxy Tab 10.1), ktoré boli až „príliš podobné“ iPadu a požadoval „rozlíšiteľnosť dizajnu vo vzťahu k iPad“. Google dokonca požiadal Samsung, aby tablety boli výrazne odlišné, a to najmä z prednej strany.

Ďalším zaujímavým faktom je vyhlásenie z roku 2011, že Samsung vlastní produktovú radu, ktorá vyzerá podobne, ako starší rad produktov iPhone. Išlo o produkty Galaxy S.

Dôležitým bodom, ktorý usvedčuje v sporoch spoločnosť Samsung je aj dokument, ktorý hovorí, že v siedmych z tridsiatich obchodov, pri ktorých došlo k vráteniu tabletov spoločnosti Samsung zákazníci tvrdili, že si ich zakúpili v domnienke, že ide o iPad. Tento sporný bod bol aj predmetom žaloby Apple proti Samsungu.

Zdroj, foto: AllThingsd, TheVerge, GSMArena

27.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+