MojAndroid

Každý človek je iný a každý máme iné záujmy. My v redakcii MôjAndroid.sk sa vyznáme do smartfónov, no keby sme si mali vybrať správny traktor, také jednoduché by to asi nebolo. Spoločnosť Google teraz prichádza s užitočnou novinkou. Používateľ teraz jednoduchšie nájde recenzie, ktoré sú naozaj kvalitné.

Spoločnosť už dlhšie pracuje na spôsobe, ako používateľovi ukázať tie správne produkty a oddeliť dobré recenzie od tých zlých predtým, ako ich používateľovi vyhľadávanie ukáže. V minulom roku spoločnosť presadzovala recenzie, v ktorých je jasne viditeľné, že recenzent reálne zariadenie používal a text ponúkal aj odkazy na rôznych predajcov, kde si bolo možné zariadenie kúpiť.

Kvalitné recenzie budú uprednostnené

Po novom bude vyhľadávanie zmenené, používatelia majú dostať čo najrelevantnejšie informácie. To znamená, že na recenzie sa bude Google pozerať ako na celok. Ak budú písané príliš pozitívne bez jasne uvedených negatív, uprednostňovať ich nebude.

Zdroj: Google

Kvalitná recenzia by samozrejme nemala obsahovať len klady, ale aj zápory produktu. Práve o tom by recenzia mala byť a o toto sa snažíme aj my. Pravidelne prinášať recenzie, ktoré nie sú nijako ovplyvnené a odzrkadľujú reálne používanie produktu aspoň počas jedného týždňa. Okrem spomenutia jeho plusov samozrejme nesmú chýbať ani mínusy.

Weby, ktoré nepíšu recenzie poriadne, ale len informujú o pozitívnych vlastnostiach produktu, môžu mať s novými pravidlami problémy.

Google sa po novom zameria na štyri kľúčové vlastnosti, ktoré by mala mať každá dobrá recenzia:

  • Musí obsahovať podrobné informácie o produkte, jeho benefity, ale aj vlastnosti, ktoré nie sú príliš podarené. Dôležité je to, ako produkt funguje, aký má výkon a v čom sa odlišuje od predchádzajúcich verzií.
  • Recenzia musí pochádzať od niekoho, kto zariadenie reálne testoval, musí ukázať, ako produkt reálne funguje.
  • Musí obsahovať informácie, ktoré sú nad rámec toho, čo poskytuje výrobca. To znamená vlastné fotografie, informácie v texte a podobne.
  • V recenzii musí byť spomenutá aj najbližšia konkurencia produktu a popísané, v čom je odlišná.

Táto aktualizácia momentálne zahŕňa len recenzie písané v angličtine, pre Slovensko sa zatiaľ nič nemení. To ale neznamená, že to tak zostane navždy. Nové pravidlá sa budú do ďalších jazykov zavádzať postupne.

Náš tip
Trh prémiových smartfónov v roku 2021 rástol. Komu sa darilo najviac?
24.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+