MojAndroid

Google momentálne prevádzkuje niekoľko aplikácií, ktoré vás vedia na niečo upozorniť. Najznámejšou je asi Kalendár Google spolu s Úlohami Google. Tieto dve sa rozhodol spojiť a odteraz sa upozornenia z kalendára budú synchronizovať do vašich taskov.

Z počítača do mobilu

Ako iste mnohí viete, väčšina aplikácií pod správou Google má dve verzie. Jedna je vždy určená pre počítače a notebooky. Tá sa dá nájsť v Gmaily alebo má vlastnú stránku. Druhá verzia sa dá stiahnuť z Obchodu Play a je prispôsobená pre smartfóny a tablety.

google-ulohy-kalendar-upozornenia

Napriek tomu, že synchronizácia aplikácií patriacich pod tzv. G Suite nie je veľmi komplikovaná, Google sa snaží preriediť ich a spojiť ich. Keď je reč o riedení, určite si spomeniete, že nedávno bol ukončený Google+, no a príkladom spájania bude nové prepojenie Kalendára Google s Úlohami Google.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Upozornenie dostanete aj do mobilu

Keď si najbližšie budete vytvárať novú úlohu v Kalendári Google na počítači, na čo je potrebné mať aktivované Úlohy pre Kalendár, synchronizuje sa s Úlohami vo vašom smartfóne. Keď potom príde jej čas, dostanete upozornenie nielen na počítači, ale aj na mobile. A ak by ste ju náhodou neoznačili za hotovú, o deviatej druhého rána vám príde nová pripomienka.

Verzia: 1.0.193513435.release
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.193513435.release
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Webová verzia Google Tasks bude už čoskoro vypnutá
Náš tip
Google Kalendár skoncuje s SMS notifikáciami
25.3.2019
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+