MojAndroid

Slovenskí vývojári Android aplikácií práve zažívajú svoje druhé Vianoce. Google totižto po dlhom čase a prosbách konečne rozšíril možnosť predávať aplikácie aj u nás na Slovensku. V súčasnosti tak internetový gigant umožňuje predávať aplikácie a hry v 45 krajinách, ktoré počnúc včerajškom zahŕňajú osem nových regiónov vrátane Slovenska, Grécka, Luxemburska, Rumunska, Saudskej Arábie, Turecka, Ukrajiny a Vietnamu. Google tak slovenským developerom výrazne uľahčil možnosť zarábať na aplikáciach. Doteraz to bolo možné len pomocou rôznych obkľúk.

Google na novinku upozorňuje priamo v developerskej konzole, kde informuje aj o postupe ako začať aplikácie predávať. V prípade, že už so svojim účtom predávate cez inú krajinu, je nutné založiť nový. Viac informácií nájdete priamo v konzole alebo na stránke podpory spoločnosti Google. O vyjadrenie sme požiadali aj slovenské zastupiteľstvo spoločnosti Google, ktoré doplníme neskôr priamo do tohto článku. (za tip na článok ďakujeme nášmu čitateľovi Rudovi).

2.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+