MojAndroid

Google ako jeden zo svojich projektov vyvíja aj vlastnú umelú inteligenciu s názvom DeepMind. Ide o natoľko inteligentný “systém”, že DeepMind sa dokáže hrať napríklad aj videohry. Najnovšie ho však Google využil na niečo iné – na šetrenie. DeepMind inteligentne vypína elektrické obvody, ovláda klimatizáciu a otvára alebo zatvára okná v budovách Googlu, aby na tom vyhľadávací gigant ušetril. A umelej inteligencii sa to zatiaľ darí veľmi dobre.

Zatiaľ presne nie je známe, koľko Google ušetril použitím umelej inteligencie na ovládanie energií v jeho budovách, no pri celkovej spotrebe 4,4 gigawatt-hodín (v roku 2014) predstavuje aj malá úspora energie značné šetrenie nákladov. DeepMind však neprestáva prekvapovať – Googlu sám navrhol, aby do budov nainštaloval viac senzorov, aby mohla byť úspora energie ešte vyššia. Na niektoré miestnosti totižto DeepMind nemá dosah. Nasadenie takto inteligentného systému je ideálnou ukážkou toho, ako sa dá malou investíciou ušetriť naozaj veľké množstvo financií.

Náš tip
Umelá inteligencia – spása alebo záhuba budúcnosti? | DISKUSIA

Google týmto spôsobom rozširuje možnosti vlastnej umelej inteligencie a hovorí, že sa týmto spôsobom učí nové veci. Google spolu s partnermi už teraz pracujú na tom, aby umelá inteligencia robila také úlohy, kde je človek nepotrebný, prípadne to je pre neho nebezpečné. Už čoskoro tak môžeme vidieť DeepMind obsluhovať niektoré základné stroje, či napríklad automobily.

Zdroj: Engadget

21.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+