MojAndroid

Školstvo je jednou z oblastí, ktorá ešte len čaká na masové využívanie moderných informačných technológií. Tablety ako učebné pomôcky a náhrady učebníc či interaktívne tabule sú len prvými lastovičkami.

Náš tip
ŠKOLA NA DOTYK LIVE: Tablety v škole žiakov nadchli, chceli by ich na všetky predmety

Potenciál tejto oblasti si dobre uvedomuje aj Google, ktorý v máji tohto roka prvýkrát ukázal akýsi náhľad svojho nového projektu Classroom (v slovenčine Učebňa). Jedná sa o nástroj, ktorý umožňuje učiteľom byť v užšom kontakte so svojimi študentmi, komunikovať online, zadávať im úlohy a na základe výsledkov žiakom poskytovať spätnú väzbu. Podľa údajov Google sa od mája rozhodlo túto službu vyskúšať viac ako 100 000 učiteľov zo 45 krajín. Teraz Google ukončuje pilotnú prevádzku projektu a otvára ho pre každého, kto má účet Google Apps for Education.

Google Učebňa b

Projekt Učebňa, ktorý je v súčasnosti dostupný v 42 jazykoch vrátane slovenčiny, umožňuje vyučujúcim prístup do systému na správu obsahu, vďaka ktorému môžu zverejňovať napríklad domáce úlohy, rôzne správy a pripomienky, pridávať a odoberať študentov zo svojich tried a podobne. Ako sa dalo očakávať, služba je výrazne previazaná s úložiskom Google Drive a aplikáciami Google Docs či Gmail. Celá služba je pre školy zadarmo ako súčasť balíka Google Apps for Education.

Učebňa je len jedna z iniciatív, ktorú vyvíja Google v snahe primäť školy využívať jeho služby. Medzi ďalšie môžeme zaradiť napríklad využívanie Chromebookov v školách, či sekciu Google Play for Education, kde môžu učitelia nájsť vzdelávacie Android aplikácie a knihy a zároveň ich distribuovať študentom.

Spustením projektu Classroom sa tak celý kruh symbolicky uzatvára. Študenti môžu využívať Chromebooky a laptopy s Google aplikáciami, písať svoje práce v Google Docs a potom ich zdieľať cez Učebňu. Google tak dodržal sľub, že službu spustí pred začiatkom nového školského roka a pre učiteľov je to výborná príležitosť novú službu vyskúšať. Viac informácií o projekte nájdete na stránkach Google.

Zdroj: techcrunch.com

14.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+