MojAndroid

Google TVGoogle na konferencii I/O oznámila spustenie novej služby Google TV. Na Slovensku by sa mohla objaviť už tento rok. Košická spoločnosť Antik Technology totiž oznámila, že plánuje integrovať túto platformu do svojich IPTV set-top boxov Juice. Tieto boxy majú vlastnosť, ktorá umožňuje v domácnostiach pripojiť viaceré zariadenia ako IP telefóny alebo domáce počítače. Takýmto prepojením by set-top boxy umožňovali viac multimediálnych funkcií cez internetové pripojenie.

“Softvérové schopnosti Google TV chceme integrovať do set-top boxu Juice, ktorý bol vyvinutý na Slovensku na príjem digitálnej televízie prostredníctvom internetu. Juice už teraz funguje aj ako domáce multimediálne centrum, ale vďaka Google TV ponúkne používateľom ešte viac možností zábavy,” uviedol generálny riaditeľ Antiku Igor Kolla. Dodal, že Juice umožňuje naraz pripojiť viaceré zariadenia v domácnosti, ako je IP telefón, domáce počítače a podporuje aj funkciu DualTV, ktorá umožňuje sledovanie televízie a rôzneho multimediálneho obsahu na dvoch televízoroch naraz. Najskôr bude Google TV uvedená v USA, kde by sa mala obajaviť už na jeseň tohto roka. Antik by chcel dokončiť integráciu do konca roka, aby bola služba pripravená na trh už v roku 2011, kedy je reálna šanca, že sa dostane aj do Európy.

Google TV

“Hlavnou ideou stojacou za vznikom Google TV je spojenie internetu a televízie, bežný divák totiž veľa času venuje hľadaniu a prepínaniu kanálov, pričom by tento čas mohol využiť na sledovanie toho, čo ho zaujíma. Google TV je v podstate interaktívny softvér, ktorý v sebe obsahuje vyhľadávač, prehrávač a agregátor televíznych relácií. Tie sa budú dať sledovať z rôznych internetových zdrojov, ako napríklad Youtube. Prehrávač i vyhľadávač budú spolupracovať aj s káblovou televíziou a s obsahom na pevnom disku,” spresnil Kolla.

Google TV stojí na platforme Android, známej z inteligentných telefónov, ktoré môžu slúžiť aj ako diaľkové ovládanie. “Vďaka Androidu, ktorý sa dostane aj do set-top boxov Juice, bude televízor schopný zobrazovať rôzne nainštalované aplikácie a hry, prepojený bude aj s ďalšími on-line službami ako napríklad fotoalbum Picasa. Súčasťou Google TV je aj prehliadač Chrome s podporou Flash 10.1.,” uzavrel Kolla.

TASR

9.8.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+