MojAndroid

Google Trips je organizér, ktorý používateľom pomôže naplánovať jeho výlet, automaticky ponúkne zaujímavé pamiatky na navštívenom mieste a pomáha ukladať informácie o cestovaní. Aplikácia Google Trips však nadobro skončí, a to už 5. augusta. Rozhodnutie spoločnosti Google však nie je prekvapujúce, pretože aplikácia Trips na webe bola nedávno prepracovaná a mala kompletne nahradiť aplikáciu pre Android.

Na Google Play absentuje oznam o nadchádzajúcom zrušení Trips

Aplikácia Trips je však stále k dispozícii na prevzatie prostredníctvom Google Play Store a nenachádza sa tu žiadna zmienka o tom, že by sa mala o chvíľu úplne zrušiť. Stránka technickej podpory služby Google Trips však bola aktualizovaná a reflektuje aktuálne zmeny.

Google Trips

Zdá sa, že Google nemá v pláne nahradiť Trips nejakou inou mobilnou aplikáciou. Miesto toho by mali byť informácie, ktoré ponúkali Trips, zobrazované v iných Google službách, ako sú Maps a Search.

Ak však niekto aj napriek tomu bez Trips nedokáže žiť, môže aj po 5. auguste naďalej používať webovú aplikáciu. A to najmä teraz, keď jej spoločnosť Google poskytla nový vzhľad.

4.6.2019
Zdroj: phonearena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+