MojAndroid

Jednotlivé mobilné operačné systému majú viacero identických čŕt, podľa ktorých je možné ich odlíšiť od konkurencie. Platí to aj pre obchody s aplikáciami, ktoré na každej platforme vyzerajú, no najmä fungujú odlišne. Väčšina vývojárov sa pritom orientuje najmä na užívateľov iOS a ich App Store. Tu majú totiž vývojári stále väčší zisk z aplikácií, ako na iných platformách. Google by to však chcel zmeniť a preto sa snaží vylepšovať obchod Play po každej stránke.

Internetový gigant podľa dostupných informácií plánuje zaviesť novú funkciu, ktorá umožní otestovať určitú časť platenej aplikácie ešte pred tým, ako za ňu skutočne zaplatia. To by umožnilo užívateľom otestovať niektoré funkcie aplikácie ešte pred tým, ako sa rozhodnú za ňu zaplatiť a využívať tak kompletný aplikáciu. Tieto informácie zatiaľ nie sú potvrdené a ide iba o dohady, no všetko nasvedčuje tomu, že Google naozaj chce zabezpečiť väčšie príjmy pre vývojárov. Spoločnosť totiž znížila aj poplatky, ktoré sú vyplácané výrobcom zariadení ako časť sumy, za ktorú bola aplikácia v obchode Play kúpená.

Aj toto sú spôsoby, ktorými chce Google zvýšiť záujem užívateľov o platené aplikácie a zároveň zabezpečiť zvýšenie príjmov pre vývojárov. Ešte stále totiž platí, že nové aplikácie a hry sú najskôr zverejňované väčšinou pre platformu iOS a až neskôr prídu aj na zariadenia s Androidom. Google tiež prednedávnom predĺžil okno na vrátenie platených aplikácií z 15 minút na rozumnejšie dve hodiny, vďaka čomu sa užívateľom tiež naskytá možnosť lepšie vyskúšať aplikácie pred tým, ako si ich kúpia. Uvidíme, aký bude trend v budúcnosti, keďže podľa Wall Street predbehne Google Play v obrate z aplikácií konkurenčný App Store až v roku 2018.

Zdroj: The Information via PhoneArena

9.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+