MojAndroid

Google by už v najbližších týždňoch mal uvoľniť novú verziu aplikácie Google Translate, ktorá slúži na rýchle prekladanie textov a hovoreného slova do najrôznejších jazykov. Nedávna akvizícia spoločnosti a aplikácie WordLens prinesie funkciu rozpoznávania a prekladania textu v reálnom čase, a to priamo na obrazovke smartfónu alebo tabletu. Nová funkcia Google prekladača má totižto po namierení kamery zariadenia preložiť zachytený text priamo do vybraného jazyka tak, že na displeji sa zobrazí jeho preklad v reálnom čase.

GT GT2 GT3

Nová funkcia priameho prekladania bude fungovať obojsmerne v jazykoch angličtina, francúzština, nemčina, taliančina, portugalčina, ruština a španielčina. Samozrejme, ak si budete chcieť nadchádzajúcu novinku v Google Translate vyskúšať ešte dnes, tak môžete. Stačí si nainštalovať aplikáciu WordLens, ktorá je na obchode Play dostupná zadarmo.

Google pripravuje tiež vylepšenia prekladania hovorenej konverzácie medzi dvoma jazykmi. V budúcej aktualizácií sa má dočkať ďalšieho zrýchlenia a automatickej detekcie jazyka, ktorým daný človek hovorí. Už teda nebude nutné medzi dvoma jazykmi prepínať manuálne a konverzácia medzi cudzincami, ktorí by si za iných okolností veľmi nerozumeli, nadobudne opäť nový rozmer. Nehovoriac o tom, že bude oveľa prirodzenejšia.

GT4 GT5 GT6

Kedy sa novej aplikácie dočkáme? To zatiaľ nevieme presne povedať, mohlo by to však byť už čoskoro. Vyššie zmieňované funkcie sa pri testovaní portálom AndroidPolice zdali byť totižto už plne funkčné, takže je len otázkou času, kedy sa ich Google rozhodne sprístupniť širokej verejnosti.

8.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+