MojAndroid

Ak ste majiteľom mobilného zariadenia nielen s OS Android, pravdepodobne poznáte užitočný nástroj Google translate. Tento pomáha všetkým cestovateľom, ktorí vycestujú do zahraničia alebo tým používateľom, ktorí si nevedia radi s prekladom cudzích textov aj v domácom prostredí. Hlavnou nevýhodou aplikácie spoločnosti Google je najmä to, že funguje len pri aktívnom internetovom pripojení. Pri dnešných cenách roamingu by bolo využívanie takéhoto spôsobu komunikácie prostredníctvom Google Translate finančne nevýhodné. Našťastie Google myslel aj na to a v novej verzii aplikácie sprístupnil možnosť stiahnuť offline balíčky až 50 jazykov.

Google Translate

Stiahnutie jazykov je veľmi jednoduché. Stačí si z horného menu vybrať položku “Jazyky v režime offline”, kde si môžete okrem už stiahnutej angličtiny vybrať niektorý z ďalších 50 jazykov. Google upozorňuje, že slovníky nie sú v offline režime tak rozsiahle ako v prípade online databázy. Pre núdzové prekladanie v cudzine by však mali bohato postačovať. Okrem offline režimu prináša aktualizácia aj podporu pre preklad textu vo vertikálnom smere pomocou kamery. Túto funkciu môžete použiť pri preklade textu v čínštine, japončine alebo kórejčine.

Google Translate4 Google Translate5 Google Translate6

Nová verzia Google Translate je samozrejme zadarmo dostupná na Google Play. Offline režim je podporovaný v zariadeniach s Androidom 2.3 a vyšším. Ak ste niekedy s nainštalovaním Google translate váhali práve kvôli chýbajúcim offline slovníkom, tak teraz je ten správny čas sa k nemu vrátiť a vyskúšať ho.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

28.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+