MojAndroid

Spoločnosť Google pracuje paralelne na viacerých projektoch. Jedným z nich je aj Conversation Mode v Google Translate, ktorý doteraz umožňoval preklad do viacerých jazykov paralelne. Táto služba mala uľahčiť rozhovor dvoch ľudí hovoriacich v dvoch rôznych jazykoch, avšak celá myšlienka padla na tom, že na preklad potrebovalo mobilné zariadenie často aj 10 alebo 20 sekúnd. To by však malo byť minulosťou, pretože Google vraj posledné mesiace na funkcii Conversation Mode pracoval viac než tvrdo. Na verejnosti to dokázal jeho viceprezident Hugo Barra.

Ten ukázal novú verziu Conversation Mode funkcie priamo na rozhovore so svojim nemeckým kolegom. Hoci preklad z nemčiny do angličtiny nebol vždy dokonalý, opačným smerom aplikácia prekladala bezchybne. Aj napriek tomu však Barra prehlásil, že novú verziu aplikácie Google Translate len tak skoro v Android zariadeniach neuvidíme, momentálne sa totižto nachádza ešte len v prvotnej alfa verzii a jej dokončenie môže trvať niekoľko mesiacov, možno aj rok. Dovtedy však bude zaujímavé sledovať, ako sa vývoj Conversation Mode-u bude vyvíjať.

Zdroj: TheVerge

27.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+