MojAndroid

Google podľa 9to5Google testuje tmavý režim pre svoj vyhľadávač vo webovom rozhraní. To v čase, kedy už prakticky všetky jeho Android aplikácie obdržali tmavý režim. Žeby nastal čas dostať tmavý režim aj na obrazovky počítačov? Tie to vo svojom systéme už nejaký ten rok podporujú (macOS, Windows aj Linux).

Tmavý režim pre vyhľadávač Google už aj na počítači

Google v súčasnosti vykonáva A/B testovanie tmavej témy na svojej stránke. A/B testovanie znamená, že len vybraná vzorka používateľov dostala verziu A (teda čiernu tému), kým zbytok používa verziu B (bielu tému).

V tmavom režime sa celé prostredie vyhľadávača premení na rovnako tmavú, akú poznáme z mobilných aplikácií. Google logo v nej už nie je farebné, ale jednoducho biele. Farebné ikonky kategórií (Správy, Obrázky, Nákupy a iné) sú taktiež biele. Jediný farebný element je ikonka mikrofónu, čo je zaujímavé. Tej ostala typická farebná škála Googlu (modrá, červená, žltá a zelená). Odkazy a iné modré prvky ostali modré aj naďalej (avšak majú mierne odlišný odtieň). Všetky čierne texty sú odteraz sivé.

Domovská stránka vyhľadávača Google ostala biela aj naďalej, dopĺňa 9to5Google. Na počítači má Google čo doháňať so svojimi službami. Tmavú tému tam zatiaľ majú len YouTube služby – YouTube Music, YouTube TV a poznámková služba Google Keep.

Tmavý režim pre vyhľadávač Google ešte nie je celosvetovo dostupný a neviete si ho nijako vynútiť – buď ho dostanete, alebo nie. Z obrázkov však môžete vidieť, že na prehliadači nezáleží – obrázky sú z Firefoxu aj z Chromeu.

Náš tip
Google sa vracia do normálu, už funguje Gmail, YouTube a ostatné služby
15.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+