MojAndroid

Google začal vo veľkom testovať tmavý režim vo vyhľadávaní na počítačoch. Ako to už s testovaním od Google býva, ide o A/B test, čo v skratke znamená, že sa do testu bude môcť zapojiť len náhodne vybraná vzorka používateľov. Do testu sa môžu zapojiť aj používatelia Mac OS, informuje portál XDA.

Ak chcete vedieť či je tmavý režim dostupný aj pre vás, vyskúšajte všetky prehliadače, ktoré máte nainštalované. Môže sa stať, že kým Google Chrome neponúkne test, Microsoft Edge ho môže ponúknuť. Malo by sa vám zobraziť okienko, podobné tomu nižšie.

Google testuje tmavý režim
Zdroj: XDA-developers.com

Tmavý režim pre vyhľadávanie Google na počítači

Je dôležité spomenúť aj to, že na mobile je tmavý režim už nejakú dlhšiu dobu. Konkrétne ide o aplikáciu Google Vyhľadávanie alebo len Google. Pomaly prichádzajú na rad aj desktopy, takže vám pri práci neskoro večer nebude počítač až tak svietiť. K dispozícii budú viacmenej rovnaké nastavenia ako na mobile – tmavá, svetlá téma a systémové nastavenie. Systémové nastavenie znamená, že sa téma prispôsobí celkovej téme vášho zariadenia – bude teda buď tmavá alebo svetlá.

Google tmavý režim
Zdroj: XDA-developers.com

Mimochodom, ešte koncom minulého roka sme informovali, že Google skúša tmavú tému na počítačoch. Vtedy však išlo o oveľa menší test, dostupnejší pre menšiu skupinku ľudí, ktorej aj tak následne Google čiernu tému odstránil. Google teda stále pracuje na tom, aby tmavý režim dostali všetky jeho aplikácie a platformy. Ak chcete vedieť, aké ďalšie aplikácie ponúkajú tmavý režim, pripravili sme si pre vás celý zoznam.

Náš tip
Xiaomi zakázalo používateľom v Číne dodatočne nainštalovať Google služby

12.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+