MojAndroid

Už nejakú dobu vieme, že Google má záujem o distribúciu technológie a produktov, ktoré by užívateľ nosil na vlastnom tele. Na projekte Google Glass, ktorý využíva rozšírenú realitu na interakciu s internetom pracuje neustále, avšak nie každý by chcel nosiť okuliare a hlavne nie v takej cenovej relácii. Oveľa prístupnejšou možnosťou by bolo vytvoriť inteligentné hodinky, ktoré by poskytovali prístup k svetovej sieti a interakciu s telefónom. Možno sa pýtate, ako by takéto hodinky vyzerali ? Na túto otázku čiastočne odpovedá dizajnér používateľských prostredí Adrian Maciburko vo svojom novom koncepte Google Time.

Hodinky s Androidom

Na vytvorenie konceptu, ktorý vidíte na obrázku vyššie, použil Maciburko rôzne známe dizajnové elementy najnovšieho systému Android.  Pre navigáciu v používateľskom prostredí hodiniek Google Time by slúžila séria dotykových gest, pomocou ktorých by používateľ prepínal medzi hlavnou obrazovkou a zobrazením informácií ako je počasie, Google+ notifikácie a detaily o miestach na mape, prípadne by na ovládanie mohol využiť Google Voice. Myslíme, že takéto hodinky sú snom mnohých našich čitateľov, ako aj iných Android fanúšikov.

Opäť upozorňujeme, že tento produkt je len grafický koncept a je veľmi pravdepodobné, že neuzrie svetlo sveta. Nakoľko mnohí výrobcovia príslušenstva, ale aj startupy, ako Pebble, už podobné riešenia vyvíjajú, takže je možné, že Google sa v budúcnosti môže o podobné produkty zaujímať. Ďalšie informácie o koncepte nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: droid-life

16.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+