MojAndroid

Spoločnosť Google pridáva do svojho portfólia jednu zaujímavú novinku. Rozširuje a vylepšuje tak svoju aplikáciu telefónu pri volaní na tiesňovú linku. Počas takéhoto telefonátu v núdzi ukáže na obrazovke vašu adresu (súradnice). Momentálne je táto služba dostupná len pre smartfóny Pixel, Nexus, Android One a telefóny z edície Play.

Táto funkcia sa môže zísť mnohým ľuďom v prípade zranenia. Často ani netušia, kde sa nachádzajú, alebo sú príliš otrasení z nehody a nedokážu premýšľať. V momente, keď zatelefonujú, zobrazí sa na ich smartfóne informácia o adrese spolu s mapkou. Na tiesňovej linke tak stačí len prečítať informácie z malého widgetu.

Google pritom už dávnejšie koketoval s odosielaním polohy počas núdzových telefonátov. Vtedy išlo o všetky smartfóny s Androidom, kde sa poloha zisťovala na základe kombinácie údajov z Wi-Fi, GPS a lokalizácie pomocou mobilných vysielačov. Ako presne funguje lokalizácia v tomto prípade, zatiaľ overujeme.

Zdroj novinky: osobný FB profil Michaela Smith Dragana

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+