MojAndroid

Spoločnosť Google sa už roky snaží presadiť na trhu streamovacích hudobných služieb, kde sa darí jej hlavnému konkurentovi americkému Applu. Keď sa jej nepodarilo presadiť v konkurencii Apple Music a Spotify so službou Hudba Google Play, tak ju pred rokmi nahradila službou YouTube Music. Tá je síce súčasťou balíka YouTube Premium, ale k používateľom si hľadá cestu veľmi pomaly. Podľa portálu TheVerge preto teraz testuje dlho požadovanú funkciu, ktorú paradoxne predchodca služby ovládal.

Youtube Music aplikácia

Ak v službe nenájdete obľúbenú pesničku, jednoducho si ju tam nahráte

Podľa zdrojov portálu je momentálne funkcia testovaná v rámci internej verzie aplikácie YouTube Music. Jej podstatou je umožniť používateľovi nahrať do služby vlastnú hudbu. Tá bude samozrejme viditeľná len pre samotného používateľa a nikoho iného. Hodí sa to v prípadoch, keď v knižnici YouTube Music nenájde obľúbeného interpreta alebo skladbu. Paradoxom je, že túto funkciu už ovládala predošlá služba Hudba Google Play, ktorej úplne vypnutie sa plánuje v polovici roka. Bohužiaľ, zatiaľ nie sú v internej beta verzii žiadne indikácie o možnej migrácii playlistov z Hudby Google Play alebo konkurenčných služieb.

Bude služba YouTube Music úspešnejšia než Hudba Google Play?

Prvým pokusom Googlu konkurovať známym hudobným streamovacím službám ako Spotify alebo Apple Music bola Hudba Google Play. Napriek tomu, že bola štandardnou výbavou Android smartfónov, nikdy si nezískala väčšiu obľubu. V roku 2015 tak americký internetový gigant prišiel s druhým pokusom v podobe YouTube Music. Jej výhodou je prepojenie s portálom YouTube. Vďaka tomu majú používatelia k dispozícii plynulý prechod medzi audiom a videoklipom počúvanej pesničky. Platená verzia služby YouTube Music Premium je tiež súčasťou predplatného YouTube Premium, ktoré je na Slovensku dostupné od minulého leta.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
10.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+