MojAndroid

Google začína testovať novú technológiu pre rýchle načítanie webových stránok pri pomalom internetovom pripojení. Pri rozpoznaní pripojenia cez 2G sieť alebo inom pomalom pripojení, bude Google automaticky posielať okresané verzie webových stránok, ktoré chcú používatelia navštíviť. Tento proces spoločnosť nazýva “transkódovanie” a je realizovaný tak povediac za pochodu. Ide o podobnú technológiu, ktorú ponúka napríklad aj internetový prehliadač Opera mini. Google však ide hlbšie a okrem kompresie dát odstráni aj pre používateľa nepodstatný obsah, vrátane reklám. Tie svoje, ponúkané prostredníctvom AdSense a niekoľkých ďalších systémov, však ponechá.

Google tvrdí, že transkódovanie webových stránok zrýchli načítavanie webu až 4x, redukuje objem prenesených dát o 80% a zvýši pageviews o 50%. Spoločnosť začne novú technológiu testovať toto leto v Indonézii u používateľov využívajúcich prehliadač Chrome alebo natívny prehliadač Androidu 2.3.  O ďalšom rozširovaní služby však Google zatiaľ neinformoval.

Zdroj: androidauthority

 

4.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+