MojAndroid

Vyhľadávača spoločnosti Google sa v priebehu rokov menil, a to nielen po funkčnej stránke, ale aj po tej dizajnovej. Google menil rozloženie jednotlivých prvkov, menil logo, font a veľkosti písma. Internetový gigant neraz experimentuje aj s farbami, ktoré testuje na menšej vzorke svojich používateľov. Na základe odozvy sa potom rozhodne, či použije napríklad nový odtieň modrej alebo nie (v minulosti ich mimochodom Google otestoval viac ako 41 a zmena na nový odtieň mu priniesla zvýšenie príjmov z reklamy o viac ako 200 miliónov dolárov). Zdá sa, že to isté robí aj teraz. Zatiaľ čo v minulosti ale Google väčšinou experimentoval s rôznymi odtieňami modrej pri odkazoch vo výsledkoch vyhľadávania a v reklame, dnes sa podľa hlásení viacerých používateľov pohráva s čiernou. Tá by mala nahradiť klasickú modrú v linkoch výsledkov vyhľadávania, na ktorú sme si zvykli v podstate už od počiatkov tohto vyhľadávača.

Zatiaľ však nie je jasné, či ide o A/B testovanie Googlu, aby zistil, či budú ľudia viac klikať na odkazy s čiernou farbou. Google túto zmenu zatiaľ komentovať veľmi nechce a ohľadom čiernej farby vo vyhľadávaní je tajnostkár. Pre The Verge povedal hovorca spoločnosti len toľkoto: “Vždy robíme niekoľko menších testov a experimentov s dizajnom stránky. Nie sme si celkom istí, či čierna je nová modrá.”  Samozrejme, Google môže experimentovať s čiernou farbou odkazov len pri niektorom type obsahu. To, či sa dočkáme takejto radikálnej zmeny vo väčšom merítku je však zatiaľ otázne.

 

googleblack

10.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+