MojAndroid

Napriek dlhotrvajúcim špekuláciám, ktoré naznačovali, že spoločnosť Google pripravuje inteligentné hodinky pre rok 2018, najnovšie informácie tvrdia, že tento rok sa nedočkáme žiadnych “smartwatch.” Vedúci oddelenia pre Wear OS, Miles Barr potvrdil, že spoločnosť Google v tomto roku neplánuje predstaviť svoje vlastné inteligentné hodinky.

Práce na optimalizácií Wear OS

Namiesto pripravovania smart hodiniek Google spolupracuje s ďalšími spoločnosťami, ako sú Fossil a Casio, ktoré vyrábajú svoje vlastné hodinky so systémom Wear OS, a zároveň sa zameriavajú na zlepšenie softvéru do budúcnosti. Niektoré zdroje z minulosti tvrdili, že Google predstaví svoje úplne prvé Pixel Watch spolu s Pixelom 3 na udalosti konanej v októbri.

10. septembra sa dočkáme predstavenia nového procesoru pre smart hodinky od spoločnosti Qualcomm, ktorý bude srdcom pre nadchádzajúce modely. Predpokladá sa tak, že Google sa rozhodne pre použitie práve tohto čipu pre svoje prvé hodinky. Nie sú žiadne informácie o tom, ako by mohli Pixel Watch vyzerať, predpokladá sa však plná integrácia inteligentného Google asistenta.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Wear OS chytá druhý dych. Qualcomm predstaví 10. septembra nový čip pre hodinky
Náš tip
Aplikácie pre Wear OS budú musieť byť kvalitnejšie, inak ich Google odstráni
Náš tip
Nový Google Pixel strednej triedy možno už budúci rok
1.9.2018
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+