MojAndroid

Google sa netají tým, že do svojich aplikácií pomaly integruje prvky umelej inteligencie. Chce totižto, aby umelá inteligencia robila veci, ktoré by inak museli robiť ľudia, a ušetrila im tak čas. Preto nás teší, že sa umelá inteligencia dostala aj do ďalšej Google aplikácie, a to konkrétne do Tabuliek Google. 

Po tom, ako minulý rok pridal do Tabuliek Google funkciu Explore, ktorá tiež využíva umelú inteligenciu, oznámil Google integráciu novej funkcie spojenej s machine learningom. Ide o automatické vytváranie grafov, ktoré má ľuďom pomôcť predstaviť si dáta, ktoré zapisujú do svojich tabuliek. Stačí teda, aby ste Tabuľkám Google prikázali vytvoriť graf z istej časti vašich tabuliek, a ony to zvládnu bez vašej pomoci.

Samozrejmosťou je neskoršia možnosť graf upraviť podľa svojich predstáv. Google však chce, aby bola tvorba grafov tak jednoduchá, akým jednoduchým je stlačenie jedného tlačidla. A samozrejmosťou je aj možnosť vkladania takto vytvorených grafov do prezentácií či dokumentov v ekosystéme Googlu.

Okrem toho Google vo svojich Tabuľkách vylepšil aj možnosti tlače, pridal niekoľko statických funkcií a povolil niektoré nové klávesové skratky. Novinky by mali byť už v najbližšom období dostupné na webe aj v mobilnej aplikácii Google Tabuľky.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TechCrunch

2.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+