MojAndroid

Patríte medzi priaznivcov zariadení s uhlopriečkou do 5 palcov? Zabudnite na ne, teraz idú do módy veľké tabletofóny, ktorých veľkosť displeja sa pohybuje na úrovni od 5,5 do 6 palcov. Nastupujúci trend, ktorý do rúk používateľov prináša zariadenia s veľkým 6 palcovým displejom nasleduje aj Google, ktorý takýmto zobrazovacím panelom vybavil nový Nexus 6. Práve jeho veľkosť sklamala väčšinu fanúšikov Nexusov, ktorí si už zvykli na menšie uhlopriečky. Google si však myslí, že tabletofóny si ľudia zamilujú akonáhle ich vyskúšajú.

Povedal tak Brian Rakowski, viceprezident Googlu pre produktový manažment Androidu, ktorý odmieta kritiku na Nexus 6 s tým faktom, že Google záujemcom o menší smartfón stále ponúka Nexus 5. Zároveň dodáva, že zákazníci si vôbec neuvedomujú ako by preferovali smartfóny vo veľkosti Nexusu 6. “Ak by ste im dali tabletofón vyskúšať na týždeň, 50% z nich by si ho zamilovala a už by sa nechcela vrátiť späť.

Osobne som mal možnosť vyskúšať už niekoľko zariadení s väčšou uhlopriečkou displeja, no musím povedať, že aj napriek ich výhodám som si ich až tak neobľúbil, a to z jednoduchého dôvodu. Sú už príliš veľké na nosenie vo vrecku nohavíc a nepraktické pri ovládaní jednou rukou. Samozrejme, dá sa na ne zvyknúť, no osobne som aj po “týždni používania” stále preferoval menšie smartfóny. Ako ste na tom vy?

Zdroj: pocketnow

28.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+