MojAndroid

Svoj pokročilý translator, ktorý dokáže prekladať hovorenú reč takmer v reálnom čase, prednedávnom predstavil Microsoft a jeho Skype. Google však nechce ostávať pozadu a už teraz údajne pripravuje uvedenie nového systému, ktorý by mal umožniť podobnú funkcionalitu.

Podľa zdroja The New York Times, Google pripravuje uvedenie aktualizovanej verzie vlastnej aplikácie Google Translate (Google Prekladač). Update prinesie nový systém prekladania, ktorý automaticky rozpozná reč v najznámejších cudzích jazykoch a zmení ich na text. Samozrejme, takouto funkciou Translate od Googlu už disponuje, tentokrát by však malo isť o jej výrazne zdokonalenie. Detekcia jazyka a preklad by totižto mali prebiehať bez oneskorenia.

Google by s novou verziou aplikácie mohol priniesť aj preklad textov a nápisov z informačných cedulí. či obrázkov zachytených kamerou smartfónu. O tejto novinke sme informovali už začiatkom decembra, internetový gigant ju však zatiaľ v praxi nepredviedol.

Presný časový harmonogram, kedy spoločnosť novú aplikáciu uvedenie pre širokú verejnosť nepoznáme. Veríme však, že na obchode Play by sa mohla objaviť už v najbližších týždňoch.

Zdroj: theverge

12.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+