MojAndroid

Google podľa najnovších správ pripravuje novú aplikáciu, ktorá má pomôcť tým, ktorí si nevedia rady so svojim Nexusom. Aplikácia má sprostredkovať akýsi support na diaľku, a to vďaka zdieľaniu obrazovky používateľa. Vďaka tomu bude možné ľahšie a najmä rýchlejšie identifikovať s čím ma osoba na druhej strane problém a vyriešiť ho.

Aplikácia by podľa zdroja mala byť dostupná pre majiteľov smartfónov z prémiového programu Android Silver. O tom sme sa dozvedeli už pred dvoma rokmi, kedy ho Google údajne mal pozastaviť. Zdá sa však, že internetový gigant od myšlienky predaja zariadení s prémiovými službami a podporou úplne neupustil. Navyše, zdá sa, že dočkať by sme sa ich mohli ešte tento rok, a to s uvedením nových Nexus smartfónov Sailfish a Marlin, ktoré vyrobí HTC.

Náš tip
HTC Nexus nesie kódové označenie Sailfish. Poznáme jeho parametre

Dôkazom toho, že Google naozaj pripravuje takúto aplikáciu a službu je aj mockup screenshot, ktorý z dôvodu ochrany zdroja pretvoril portál Androidpolice.  Z neho však zatiaľ vieme vyčítať len toľko, že aplikácia bude podporovať zdieľanie obrazovky s druhou stranou. To, či bude podporovať aj vzdialenú správu zariadenia je zatiaľ otázne. Každopádne, takýto support podporuje len málo výrobcov a Google by vďaka nemu mohol ku kúpe Nexusu prilákať aj menej skúsených používateľov.

nexus2cee_supportscreen-02

Zdroj: androidpolice

27.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+