MojAndroid

Populárne cloudové úložisko Google Drive si za posledné roky získalo viac než 190 miliónov aktívnych používateľov, ktorí ho využívajú doma, v práci alebo v škole. S programom Google Apps for Education sa spoločnosti podarilo priniesť Google aplikácie bezplatne pre 30 mil. študentov a to nie je všetko. Google len pred nedávnom oznámil novú službu Drive for Education, ktorá poskytne školám a teda aj samotným študentom bezplatne neobmedzený priestor v cloude.

Drive for Education bude dostupná pre všetkých zákazníkov, ktorí využívajú spomínaný program Google Apps for Education. Najvýznamnejším bonusom je práve spomínaný neobmedzený priestor. Používatelia budú môcť nahrávať súbory až do veľkosti 5 TB, čo je viac než ponúka platený program Google Drive. Bežní zákazníci, by za takúto službu museli platiť 99 dolárov mesačne.

Súčasťou balíka Drive for Education bude do konca roka aj služba Vault, ktorá slúži na pokročilú archiváciu, vyhľadávanie alebo exportovanie mailov či konverzácií. Google prisľúbil aj vylepšené nástroje pre audit, vďaka ktorým je možné vidieť aktivitu súborov.

Zdroj: google

1.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+