MojAndroid

Google práve v týchto chvíľach fotografuje rieku Dunaj, konkrétne úsek na území Slovenska. Výletná loď so špeciálnymi kamerami bude pokračovať pozdĺž povodia rieky až do jej delty, ktorá sa nachádza v Rumunsku. Za ten čas zdokumentuje rieku z úplne novej perspektívy. Tento projekt je pritom súčasťou programu Google na slovenskú nôtu, v ktorom sa tunajšia pobočka spoločnosti snaží zviditeľniť kultúrne a prírodné krásy Slovenska.

Nový pohľad zabezpečí špeciálny systém Trekker. Ten pozostáva z kamery s pätnástimi objektívmi a je umiestnený na výletnej lodi, ktorá premáva po Dunaji. V najbližších dňoch Trekker zdokumentuje okolie Dunaja a užívatelia budú môcť zažiť výhľad z rieky na mestá Budapešť, Belehrad, Novi Sad, či Cernavoda, kde sa Dunaj vlieva do Čierneho mora. Celkovo bude takto zdokumentované povodie Dunaja v šiestich krajinách – Slovensko, Maďarsko, Chrbsko, Chorvátsko, Bulharsko a Rumunsko.

“Sme radi, že môžeme pomôcť Slovensku ukázať používateľom internetu na celom svete popri historických a kultúrnych pokladoch aj svoje turistické prednosti z nového pohľadu,” povedal Ulf Spitzer, Street View Programme Manager Google. “Možnosť plavby po Dunaji využitím Street View prispeje jednak k rozvoju cestovnému ruchu, ale takisto poskytne novú možnosť pre každého, kto by sa rád vybral na virtuálnu plavbu riekou Dunaj z pohodlia svojho domova.”

Takýto projekt má už vo svete svoje zastúpenie, no rieka na Slovensku bude zdokumentovaná po prvýkrát. V Európe sa podobným spôsobom môžete plaviť po Temži, v Južnej Amerike môžete objavovať rieku Amazonku a v Severnej Amerike zasa rieku Colorado. Ďalšie informácie o podobných projektoch nájdete na tomto odkaze.

Google v poslednom období rozšíril svoju zbierku obrázkov na Slovensku v rámci služby Street View o ďalšie zaujímavé fotografie. So zariadením Trekker sa Google vydal do Vysokých a Nízkych Tatier, Banskej Štiavnice, navštívil aj Bojnice, Spišský hrad, Kaštieľ Betliar, Ľubovniansky skanzen či Múzem Oravskej dediny. V iných častiach sveta mapuje Google aj rôzne pamiatky UNESCO a iné prírodné a kultúrne krásy, vďaka čomu obohacuje a rozširuje svoju službu Street View.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: tlačová správa

19.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+