Google učí umelú inteligenciu vylepšovať fotografie zo Street View

16. júla 2017 0

Vývojári v Google sa pohrávajú s fotografiami z Google Street View. Najnovšie totiž využívajú vyspelú umelú inteligenciu na to, aby automaticky vylepšovala fotografie z tejto známej služby. Z obyčajných Google fotografií krajov sa tak stávajú nesmierne dramatické obrázky. Deep-learning systém pritom na obrázky neaplikuje len rôzne prednastavené filtre. Inteligentne a najmä individuálne im dokáže pridávať jas, kontrast, orezávať… Nejde tak len o masové pridanie vinetácie či saturácie.

Je teda možné, že keď nabudúce navštívite miesta, ktoré ste si prezreli v Google Street View, budete trochu popletení z majestátnosti fotografií – a skutočnou realitou :)

To, že umelá inteligencia si poradila s obrázkami naozaj famózne dokazuje aj slepý test. Google požiadal niekoľkých profesionálnych fotografov, aby ohodnotilo fotografie upravené ich novým softvérom. Až 40% fotografií ohodnotili profíci ako poloprofesionálnu až profesionálnu fotku.

Google zatiaľ s umelou inteligenciou ohľadom fotografií v Google Street View len experimentuje. Je však možné, že týchto pokročilých nástrojov úprav sa dočkáme v niektorom z budúcich updatov služby Google Photos.

Street View on Google Maps
Veľkosť 258k
Verzia 1.8.1.2
CenaZadarmo
Inštalovať

Zdroj: thenextweb.com

Zapojte sa do diskusie (0)

Tagy :

Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.
Nahlásiť chybu v článku
  1. Loading ...
Diskusia k článku

Potrebujete poradiť? Vyskúšajte AndroidForum.sk


Aktuálne témy a príspevky: