MojAndroid

Vývojári v Google sa pohrávajú s fotografiami z Google Street View. Najnovšie totiž využívajú vyspelú umelú inteligenciu na to, aby automaticky vylepšovala fotografie z tejto známej služby. Z obyčajných Google fotografií krajov sa tak stávajú nesmierne dramatické obrázky. Deep-learning systém pritom na obrázky neaplikuje len rôzne prednastavené filtre. Inteligentne a najmä individuálne im dokáže pridávať jas, kontrast, orezávať… Nejde tak len o masové pridanie vinetácie či saturácie.

Je teda možné, že keď nabudúce navštívite miesta, ktoré ste si prezreli v Google Street View, budete trochu popletení z majestátnosti fotografií – a skutočnou realitou :)

To, že umelá inteligencia si poradila s obrázkami naozaj famózne dokazuje aj slepý test. Google požiadal niekoľkých profesionálnych fotografov, aby ohodnotilo fotografie upravené ich novým softvérom. Až 40% fotografií ohodnotili profíci ako poloprofesionálnu až profesionálnu fotku.

Google zatiaľ s umelou inteligenciou ohľadom fotografií v Google Street View len experimentuje. Je však možné, že týchto pokročilých nástrojov úprav sa dočkáme v niektorom z budúcich updatov služby Google Photos.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: thenextweb.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+