MojAndroid

Vývojári v Google sa pohrávajú s fotografiami z Google Street View. Najnovšie totiž využívajú vyspelú umelú inteligenciu na to, aby automaticky vylepšovala fotografie z tejto známej služby. Z obyčajných Google fotografií krajov sa tak stávajú nesmierne dramatické obrázky. Deep-learning systém pritom na obrázky neaplikuje len rôzne prednastavené filtre. Inteligentne a najmä individuálne im dokáže pridávať jas, kontrast, orezávať… Nejde tak len o masové pridanie vinetácie či saturácie.

Je teda možné, že keď nabudúce navštívite miesta, ktoré ste si prezreli v Google Street View, budete trochu popletení z majestátnosti fotografií – a skutočnou realitou :)

To, že umelá inteligencia si poradila s obrázkami naozaj famózne dokazuje aj slepý test. Google požiadal niekoľkých profesionálnych fotografov, aby ohodnotilo fotografie upravené ich novým softvérom. Až 40% fotografií ohodnotili profíci ako poloprofesionálnu až profesionálnu fotku.

Google zatiaľ s umelou inteligenciou ohľadom fotografií v Google Street View len experimentuje. Je však možné, že týchto pokročilých nástrojov úprav sa dočkáme v niektorom z budúcich updatov služby Google Photos.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: thenextweb.com

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!
Najčítanejšie za týždeň

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+