MojAndroid

Google je populárny nielen pre svoje vyhľadávanie, ale aj veľa ďalších projektov, ktoré sa snažia ľuďom zlepšíť alebo prinajmenšom zjednodušiť život. Jednou z takýchto služieb je aj Google Street View, ktorý vás dokáže virtuálne previesť po miestach, ktoré by ste inak nikdy vlastnými očami neuvideli. Od spustenia služby je Street View pevnou súčasťou Google Máp, po prvýkrát od jej uvedenia sme sa však dočkali aj úplne samostatnej aplikácie.

Google v novej aplikácii podporuje nielen zobrazovanie ulíc a najrozličnejších vzdialených miest. Umožňuje napríklad vytvárať 360-stupňové panorámy Photosphere, a to aj prostredníctvom špeciálneho hardvéru. Na tvorbu takýchto panorám však budete potrebovať smartfón s gyroskopom. Aplikácia inak obsahuje aj samostatnú galériu s návrhmi zaujímavých sférických fotografií, ako aj zbierky ľudí a organizácií z celého sveta. Hneď na úvodnej obrazovke sa nahádza aj mapa s označeniami, kde boli photosphere snímky vytvorené a samozrejme nechýba ani panáčik, ktorým sa môžete dostať do vybranej lokality.

Používanie aplikácie je veľmi jednoduché a prehľadné. Navyše umožňuje aj rýchle zdieľanie panoramatických fotografií. Aplikácia Google Street View v2.0 nie je momentálne dostupná na stiahnutie z obchodu Play, môžete si ju však stiahnuť a nainštalovať prostredníctvom APK súboru.

—> Google Street View 2.0 <—

Zdroj: androidpolice

3.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+