MojAndroid

Google znova rozširuje zbierku Google Street View galérie o nové miesta. Len minule sme mohli nazrieť do ulíc najväčšieho modelu – Krajiny zázrakov. Jeho miniatúra obsahuje až 13 000 km ciest a 200 000 modelov postavičiek. Počas prehliadania Mini Street View si môžete užiť pohľad na fiktívne mesto Knuffingen, švajčiarske Alpy, Las Vegas, ale aj Grand Canyon, či plne funkčné letisko v Hamburgu s 30 modelmi lietadiel. Dnes ku všetkým Street View miestam pridáva Google ďalšiu raritu, a tou sú zábery z cesty na najvyšší vrch Álp a Západnej Európy – Mont Blanc. Na to, aby mohol priniesť unikátne zábery sa spojil s niekoľkými fotografmi, lyžiarmi, horolezcami aj bežcami.

Zábery sú unikátne tým, že pochádzajú z rôznych ročných období. Na Mont Blanc sa teda môžete vybrať cez leto alebo zimu a vidieť ako vyzerá z perspektívy chodca alebo ľadolezca. Pozrieť sa môžete tiež na Mer de Glace. “Google Street View slúži ako digitálny záznam toho, ako vyzerá Mont Blanc dnes, takže v budúcnosti sa môžu nadšenci a vedci pozrieť späť v čase a vidieť, ako sa hory zmenili,” píše spoločnosť na svojom blogu.

Zdroj: techcrunch, Google maps

21.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+