MojAndroid

Google Street View automobily nevidíme brázdiť po cestách tak často. Celá flotila týchto špeciálne upravených vozidiel jazdí po celom svete a vďaka systému kamier pripevnených na streche nám prinášajú pohľad na zmapované ulice zo všetkých uhlov. Úsilie, ktoré Google vynakladá na zmapovanie sveta pomocou Street View je pôsobivé, no aj napriek tomu ešte potrvá, kým sa automobily dostanú všade.

Svoju každodennú povinnosť mapovať a fotiť ulice vykonávalo aj jedno z automobilov v Little Rock v Arkansase. 29-ročný vodič automobilu Alexander Spurr však spravil chybu a zle odbočil do jednosmernej ulice v opačnom smere. Šofér si uvedomil svoju chybu a snažil sa otočiť  na priečnej ulici, no narazil pritom do iného automobilu.

Pri dopravnej nehode nebol našťastie nikto vážne zranený, ale automobil, do ktorého Spurr narazil, zaznamenal škody v približnom rozsahu 2000 dolárov. Poškodený vodič navštívil neskôr miestnu nemocnicu pre bolesti krku a chrbtice.

Náš tip
Google Street View autá sa vracajú na Slovensko, potvrdil to slovenský Google

Podľa informácií sa nejedná o prvý prípad dopravnej nehody spôsobenej Street View automobilom. V septembri minulého roka bolo totižto jedno z automobilov zapojené do troch samostatných nehôd po tom, čo vodič opakovane utiekol z miesta činu. Na slovensku sme našťastie podobný prípad nehody nezaznamenali a veríme, že tomu tak bude aj do budúcnosti.

streetview1

Zdroj: phonearena

11.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+