MojAndroid

Keď bola služba Google Street View predstavená prvýkrát, šlo o skutočne zaujímavú novinku. Možnosť virtuálnej prechádzky po mnohých miestach na svete výrazne posunuli “cestovanie prstom po mape” na úplne novú úroveň. Bolo ale zrejmé, že nadšenie z tejto funkcie rýchlo vyprchá, a tak Google na svojej službe stále pracoval. Teraz oslavuje Google Street View svoje desiate narodeniny, pričom za ten čas prešla viacerými dôležitými zmenami.

Od ulíc cez hory až po podmorské hlbiny

Zmeny prišli najmä po roku 2010. V januári 2011 pribudli prvé prehliadky múzeí, čo bola veľká zmena oproti predchádzajúcemu obsahu, ktorý bol takmer výlučne z exteriéru. Objavili sa nové dvere možností ako službu využiť a od tejto doby pribúdali funkcie oveľa častejšie.

V septembri 2012 napríklad pribudli fotografie z podmorského sveta. Keď už bola zmapovaná väčšina ulíc vo väčších mestách po svete, Google sa sústredil na rôzne prírodné a kultúrne pamiatky. Sprístupnil tak krásy sveta ľuďom bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Samozrejme, netreba zabúdať ani na praktickú stránku Google Street View. Určite aj mnohí z vás funkciu použili v snahe pripraviť sa na orientáciu na neznámom mieste.

Používate Google Street View aj vy?

Dnes už je možné vychutnať si Street View aj vo virtuálnej realite a ešte viac tak priblížiť vzdialené miesta používateľom. Uvidíme, čo prinesie ďalších desať rokov a kam sa služba bude ďalej posúvať. Zatiaľ sa s nami môžete podeliť v komentároch pod článkom o vaše dojmy zo služby Street View, prípadne nám môžete ukázať zaujímavé scény, ktoré ste tu zachytili vy.

Zdroj: Google

3.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+