MojAndroid

Streamovacie herné služby zažívajú vďaka rýchlejšiemu 5G internetu veľký boom a ťaží z toho aj služba Google Stadia. Tá je od tohto týždňa konečne oficiálne dostupná aj na slovenskom trhu. Pokiaľ ste sa ešte nerozhodli, či ju vyskúšať, tak vás možno presvedčiť jej 8 nových herných titulov. Podľa portálu AndroidCentral je najväčším lákadlom herný hit tejto zimy Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077 (cena 60 dolárov)

Cyberpunk 2077 je momentálne najočakávanejším herným titulom, ktorý by mal byť oficiálne v predaji od 10. decembra.  Ide o novinku herného štúdia CD Project Red stojaceho za vysoko hodnotenými titulmi série Zaklínač. Väčšina zatiaľ publikovaných recenzii ju označuje za hru roka. Vo svojej podstate ide o akčné RPG v otvorenom cyberpunkom svete. Dej sa odohráva v meste Night City, ktoré nikdy nespí.

 

Recenzenti na hre chvália detailnú grafiku otvoreného cyberpunkového sveta alebo skoro žijúce NPC postavy, s ktorými môžete komunikovať. Hru je možno dohrať viacerými spôsobmi a minimálne udávaná hracia doba je 25 hodín. Jedným z lákadiel hier je aj postava Johnnyho Silverhanda, ktorému pre hru požičal svoju tvár hollywoodský herec Keanu Reeves.

Valkyria Chronicles 4: Complete Edition (cena 50 dolárov)

Ďalším titulom je Valkyria Chronicles 4 od známej spoločnosti SEGA. Ide o typické japonské RPG s prvkami stratégie, ktorého dej sa odohráva v alternatívnej minulosti. Tá hráča zavedie do čias vymyslenej Druhej európskej vojny(EWII), čo by malo byť obdobie steampunku. Hráč tak bude bojovať s pomocou retrofuturistických technológií inšpirovanými priemyselnými parnými strojmi z 19. storočia. Na pozadí vojny prežíva hráč epický príbeh mladých postáv, ktoré vstúpili do federálnej armády. Hra má peknú 3D grafiku v štýle japonských anime filmov.

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated (Out Now, $24 sale price)

Ďalšou hrou tento týždeň pridanou do služby je plošinovka na motívy populárneho kresleného seriálu SpongeBob. Samozrejme v nej nemusíte hrať len najznámejšiu žltú špongiu, ale aj jeho kamarátov ako je Patrick a Sandy. Hra svojou 3D grafikou a štýlom pripomína slávne 3D platformovky ako Super Mario Odyssey alebo Earthworm Jim 3D.

Figment (12 dolárov)

Figment je akčná adventúra, ktorá vás zavedie do jedinečného surealistického vesmíru, ktorý budete mať možnosť detailne preskúmať. Čaká vás dobrodružstvo, ktoré bude doplnené peknou hudbou, humorom a viacvrstvovým rozprávaním príbehu. Ten sa točí okolo postavy Dustyho a jeho večne optimistického kamaráta Pipera.

Destroy All Humans! (32 dolárov)

Zatiaľ čo väčšina hier s tématikou mimozemšťanov ponúka možnosť bojovať proti votrelcom z iných galaxii , tak v prípade Destroy All Humans! je to naopak. Vašou úlohou bude zhostiť sa úlohy diabolského mimozemšťana s menom Crypto-137 a v 50. rokoch minulého storočia terorizovať pozemšťanov.  3D grafika a mimozemské zbrane si berú inšpiráciu v sci-fi filmoch z 50. rokoch a známej komédie Mars útočí.

Watch Dogs (20 dolárov) a Watch Dogs 2(17,5 dolárov)

Séria Watch Dogs je 3D akčnou adventúrou s otvoreným svetom vytvorenou herným štúdiom Ubisoft. Ako Aiden Pearce sa v nej budete snažiť pomstiť s pomocou hackerských a bojových schopnosti vraždu svojej netere. Hra sa odohráva v Chicagu ovládanom centrálnym operačným systémom (ctOS). Vašou hlavnou zbraňou je hackovanie tohto systému, s ktorého pomocou môžete na ceste za spravodlivosťou ovládať rôzne mechanizmy v meste ako je napríklad doprava.

Unto the End (20 dolárov)

Unto The End je ručne kreslená filmová platformovka o zúfalej ceste hrdinu do svojho domova. Narozdiel od predošlých hier nemá 3D grafiku, ale na dej sa budete pozerať z postranného pohľadu. Vaše rozhodnutia v hre môžu mať následky nielen pre vás, ale aj pre tvory, s ktorými sa stretnete. S väčšinou z nich sa síce môžete pustiť do boja, ale hra ponúka aj iné riešenia ako je otvorený konflikt. Pokiaľ je hráč vnímavý, tak určite nájde aj inú cestu.

Náš tip
MediaTek: Rivala pre Snapdragon 888 predstavíme začiatkom roka 2021
10.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+