MojAndroid

Google včera na svojej Google+ stránke pre Android programátorov oznámil spustenie Google Play služieb (services). Ide o vývojársku platformu pre Android developerov, o ktorej sme už počuli počas tohoročného Google I/O. Jej cieľom je umožniť, či uľahčiť integráciu služieb Google v Android aplikáciách.

Prvá verzia s označením 1.0 obsahuje API pre Google+ (funkciu Sign-In a tlačidlo +1) a funkciu OAuth 2.0. Táto verzia zatiaľ podporuje iba verzie Androidu 2.2 a vyššie, na ktorých je nainštalovaná najnovšia verzia aplikácie Google Play. Podľa dostupných informácií sa môžeme v priebehu týždňa tešiť na novšiu verziu knižnice s väčším rozsahom podporovaných zariadení. Google žiada developerov, aby ešte počkali na túto aktualizáciu pred publikovaním aplikácií, ktoré ju používajú, na Google Play.

Platforma pozostáva z komponentu služieb, ktorý beží na Android zariadení, a malej klientskej knižnice, ktorá je súčasťou vašej aplikácie. Nasledujúci diagram zobrazuje interakciu medzi týmito dvoma komponentami:

 

Neváhajte, a stiahnite si novú knižnicu pre integrovanie služieb Google Play cez Android SDK Manager (má iba 355 kB), pozrite si viac podrobností na odkazoch nižšie, a pustite sa do kódenia. Poteší nás, ak sa s nami podelíte o svoje dojmy z tejto novinky.

Platforma Google+ pre Android

Prehľad vývojárskych služieb Google Play

Zdroj: +Android Developers

27.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+