MojAndroid

Developerská konferencia Google I/O pokračuje a postupne sú predstavované ďalšie novinky z dielne vyhľadávacieho giganta Google. Jednou z nich je aj nová služba Hangouts, o ktorej sme už mnoho počuli pod nepravým názvom Babel. Nová komunikačná služba zjednocuje všetky aktuálne dostupné komunikačné metódy ako Google Talk, Hangout a Messenger do jednej novej platformy. Hangouts ponúka všetko, čo by ste od dobrej komunikačnej služby očakávali, vrátane notifikácií, zdieľania fotografií, video hovoru a skupinového chatu. Služba bude dostupná pre používateľov systému Android, ako aj konkurenčného iOS ešte dnes. Aktualizáciu dostanú aj weboví klienti služby Gmail a sociálnej siete Google+.

Google Hangouts Google I:O 2013

Hangouts umožňuje posielať správy na všetky spomenuté webové rozhrania alebo mobilné aplikácie. V prípade, že ste online a niekto vám pošle správu, uloží sa na serveroch spoločnosti Google a získate ju keď sa vrátite. Google Talk narozdiel od toho ukladal správy formou e-mailu. Ak sa však nachádzate v režime Away, služba vám pošle e-mailom upozornenie ak s vami niekto začne konverzáciu. Mnoho používateľov ocení najmä vylepšenú synchronizáciu notifikácií. Otvorením notifikácie na jednom zariadení zmiznú totižto z vášho druhého smartfónu, tabletu, notebooku alebo počítača. V prípade, že aktívne používate desktop alebo smartfón, služba vás inteligentne upozorní len na jednom z týchto zariadení.

Google Hangouts Google I:O 2013 Google Hangouts Google I:O 2013

Služba Hangouts okrem toho ponúka 850 ručne kreslených smajlíkov pre obohatenie komunikácie. Samozrejmosťou je aj odosielanie fotografií, ktoré sa ukladajú do Google+ albumov, aby si ich ľudia na druhej strane mohli prezrieť alebo upraviť neskôr. Nová služba vyniká najmä v oblasti video hovorov, ktoré môžete jednoducho začať až s desiatimi účastníkmi. Podobne, ako v Hangout na desktope, na obrazovke vidíte používateľa, ktorý aktuálne rozpráva a pridané boli aj vizuálne doplnky.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TechCrunch

15.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+