MojAndroid

Jedna z vecí, ktoré Google predstavil na tohtoročnom Google I/O bola aj nová funkcie Google Play Store, ktorá umožňovala tzv. inteligentné aktualizácie aplikácií. Funkcia s originálnym názvom “Smart App Updates” až doteraz na Google Play nefungovala, no vyzerá to tak, že Google ju počnúc včerajším dňom konečne spustil. To znamená, že pri aktualizáciách aplikácií alebo hier ich už nemusíte sťahovať v ich pôvodnej veľkosti. Namiesto toho sa do mobilu či tabletu stiahne len tá časť aplikácie alebo hry, v ktorej bola vývojárom  vykonaná zmena.

Aplikácia s veľkosťou napríklad 15MB sa aktualizuje na najnovšiu verziu stiahnutím dátového balíka o veľkosti len 3MB a podobne. Toto je jedna z funkcií, ktorá nás na Google I/O nadchla a teraz je konečne funkčná a dostupná pre všetkých.

Novinka by mala fungovať aj na staršej verzii Google Play s číselným označením 3.7.15. Pre istotu si však nainštalujte najnovšiu verziu 3.8.15, ktorú stiahnete v článku “Google Play bude podporovať Wishlisty a nákup pomocou darčekových poukazov“.

Zdroj: androidpolice

17.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+