MojAndroid

Ešte začiatkom roka sa na veľtrhu MWC 2015 v Barcelone objavili informácie o snahe spoločnosti Google stať sa mobilným operátorom. Renomovaný denník The Wall Street Journal dnes tieto informácie potvrdzuje a informuje, že Google spustí vlastnú službu už dnes, 22. apríla. Nová sieť však bude obmedzená v prvých krokoch len na zariadenia Nexus 6 a bude pracovať sieťach operátorov Sprint a T-Mobile (sieť sa bude medzi oboma prepínať v závislosti od intenzity signálu).

Najzaujímavejším faktom a zrejme aj najväčším ťahákom pre spotrebiteľov budú nižšie platby za služby. Napríklad používatelia tejto siete budú platiť len za dáta, ktoré mesačne spotrebujú a šetriť peniaze sa podarí aj vďaka možnosti smerovania hovorov a dát cez Wi-Fi, ak to bude možné.

Žiadne bližšie informácie o službe neboli v tomto momente spomenuté, no ak sa Googlu podarí zaujať masy spotrebiteľov, otrasie samotnými základmi bezdrôtového priemyslu.

Zdroj: engadgetWall Street Journal

22.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+