MojAndroid

Nová cloudová služba Google Drive by mohla byť uvedená do prevádzky už na budúci týždeň. Informoval o tom zahraničný portál The Next Web. Google Drive by mal svojim používateľom ponúknuť 5GB úložného priestoru a mal by byť dostupný pre všetky majoritné operačné systémy, Android, iOS, Mac OS X, Windows a Linux. Dohady o novej službe od Google sa prvýkrát objavili ešte začiatkom februára a neskôr bol apríl označený ako mesiac jej spustenia. Ten potvrdzujú aj najnovšie správy.

Súčasťou Google Drive má byť aj vstavaný editor dokumentov. Okrem 5GB kapacity, ktorú získate zadarmo budú k dispozícii aj platené dátové balíky, pomocou ktorých si budete môcť rozšíriť svoje cloudové úložisko o ďalšie gigabajty.

Google to však nebude mať so súčasnou konkurenciou veľmi ľahké. Obdobné služby poskytuje aj niekoľko ďalších spoločností, ktoré sa snažia z tohto biznisu vyťažiť čo najviac. Najpopulárnejšími sú v súčasnosti asi Dropbox (2,5GB) a Box.net (50GB). Uvidíme ako bude nový Google Drive nakoniec vyzerať a čo všetko ponúkne. Každopádne hovoríme o službe od spoločnosti Google, takže aspoň jej vyskúšanie bude pre všetkých Androiďákov povinné ;).

Zdroj: androidandme.com

17.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+