MojAndroid

Algoritmy strojového učenia (AI) sú dnes jednou z najhorúcejších tém v oblasti informačných technológií.  Vo svojich produktoch ich preto aplikujú aj veľkí hráči na tomto trhu ako Meta, Samsung, Apple a samozrejme Google.  Ten minulý rok predstavil vlastný AI model Gemini, ktorý už integroval do viacerých svojich aplikácií a služieb. Teraz podľa portálu AndroidPolice prináša v súvislosti s AI úplne novú službu Google Vids. K čomu slúži?Google Vids zatiaľ nevyvoláva nadšenie

Nová služba sa už dokonca sprístupňuje niektorým  vybraným používateľom. Je koncipovaná tak, aby spolupracovala s produktovými aplikáciami značky, ako sú Google Dokumenty, Tabuľky a Prezentácie. Používateľom poskytne rýchly a jednoduchý spôsob vytvárania videí jednoduchým zadaním textovej výzvy. Ako to bude fungovať, môžete vidieť na prezentačnom videu.

Artem Russakovskii z portálu AndroidPolice na sociálnej sieti zatiaľ z výsledkov nebol ohromený, pretože sú pomerne jednoduché. Služba má však stále dosť priestoru na zlepšenie. Výbornou správou je to, že do generovaného videa môžete integrovať svoje dokumenty z Google Dokumentov, aby ste na základe týchto dát vytvorili ich video prezentáciu.

Služba vám tiež umožní vybrať si štýl videa a zároveň integrovať vopred napísaný skript, ktorý je možné čítať nahlas pomocou jedného z hlasov generovaných umelou inteligenciou (AI). Zároveň môžete na takom projekte pracovať s ďalšími ľuďmi.  Dá sa povedať, že zatiaľ služba negeneruje videá, ktoré by ste prezentovali verejne, ale v rámci firemnej komunity ide o zaujímavý prezentačný nástroj.

Náš tip
Oplatí sa vypínať Bluetooth? Test prekvapivo odhalil, či ide o žrúta batérie
2.7.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+