MojAndroid

Vyhľadávací gigant Google aj naďalej rozširuje služby ponúkané sociálnou sieťou Google+. K možnostiam pre developerov totižto pribudol nový spôsob odporúčania obsahu na mobilných stránkach. Odporúčania sa v praxi zobrazia pri prehliadaní obsahu v spodnej časti obrazovky a majú vzhľad malého bannera, tak ako vidíte na obrázku nižšie. Odporúčania sa objavia bez ohľadu na to, či sú návštevníci prihlásení na sociálnu sieť, no v prípade že sú, uvidia položky ktoré získali +1 alebo boli zdieľané ľuďmi v ich kruhoch. Takýmto spôsobom získajú čitatelia zaujímavý zdroj pre ďalší obsah na webe, potom, čo dočítajú článok.

Google+ odporucania

Odporúčania si môže spustiť akýkoľvek web, ktorý má vytvorenú Google+ stránku. Stačí pridať jeden riadok javascript kódu na vaše mobilné stránky,  nastavenia nájdete v Google+ dashboarde. Novinka pracuje bezproblémovo na mobilných platformách Android 2.3.3 a vyššie, ako aj na iOS 5. Podporovaný je natívny Android prehliadač, Safari alebo Chrome pre oba systémy. Spoločnosť Google však plánuje expandovať v budúcnosti aj na ďalšie platformy. Viac informácií sa dozviete kliknutím na tento odkaz.

Zdroj: techcrunch

13.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+