MojAndroid

Spoločnosť Google má ako jeden z najväčších internetových gigantov samozrejme jednoznačný záujem na čo najväčšom a najrýchlejšom internetovom pripojení vo svete. Preto sa už od roku 2008 finančne podieľa na rozvoji podmorských internetových káblov. Celkovo by malo ísť už o 13 podmorských kábloch. Už od začiatku roka dokonca pracuje na vlastnom podmorskom kábli nazvanom Currie, ktorý od budúceho roka spojí pobrežie USA a Čile. Teraz spoločnosť oznámila druhý vlastný podmorský kábel nazvaný Dunant, ktorý v druhej polovici roku 2020 prepojí pobrežie USA a Francúzska.

Zatiaľ čo prvý kábel vzdáva hold poľskej vedkyni Marii Curie-Skłodowskej, druhý pre zmenu Henrimu Dunantovi. Jean Henri Dunant bol švajčiarsky spisovateľ, spoluzakladateľ Medzinárodného červeného kríža, iniciátor Ženevskej konvencie a, podobne ako Madam Curie, nositeľ Nobelovej ceny. Konkrétne za mier z roku 1901. Parametre káblu nie sú známe, ale jeho dĺžka bude musieť spojiť 6100 kilometrov dlhú vzdialenosť. Google bude na položení kábla spolupracovať so spoločnosťou TE SubCom. Naďalej bude samozrejme investovať do ďalších projektov internetových káblov s rôznymi spoločnosťami. Celkový zoznám projektov, na ktorých sa Google podieľa nájdete v nasledujúcej tabuľke.

19.7.2018
Zdroj: TechCrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+