MojAndroid

Spoločnosť Google je okrem iného známa aj tým, že sa neustále snaží zlepšovať svoje služby. Vďaka tomu, že ich zastrešuje tak veľa, dokáže kombinovať ich výhody a získané poznatky z vývoja jednej služby dokáže aplikovať na inú. Presne to sa teraz stalo a inteligentné technológie z vyhľadávača a služby Google Now sa teraz dostanú do e-mailového klienta Gmail, kde pomôžu lepšie filtrovať nevyžiadanú poštu.

Prvou výraznou zmenou je implementovanie umelej neurónovej siete, ktorá pomôže zabrániť prenikaniu nevyžiadanej pošty do vašej poštovej schránky. Hoci za posledné roky sa e-mailové služby v tomto smere výrazne zlepšili, stále sa nájdu také prefíkané maily, ktoré spamový filter nezachytí. Ďalšou novinkou je prispôsobovanie filtra na základe konkrétneho inboxu. Google si uvedomuje, že každý užívateľ je iný a zatiaľ, čo pre vás sú letáky najbližšieho obchodného reťazca otravné, pre niekoho iného môže ísť o cenný zdroj informácií a na základe toho sa Gmail rozhodne, kam takúto správu zaradí. Poslednou novinkou je zlepšenie odhaľovania mailov, v ktorých sa hacker vydáva za nejakú konkrétnu osobu/spoločnosť a snaží sa od vás vylákať údaje, ktoré by ste reálnej osobe poskytli.

Všetky tieto novinky majú teda kvalitatívny charakter a je pravdepodobné, že ich vo svojej schránke na prvý pohľad nezbadáte. V konečnom dôsledku môžu ale výrazne zvýšiť komfort a najmä bezpečnosť pri používaní jedného z najobľúbenejších e-mailových klientov na svete.

Zdroj: Gmail Blog via Android and Me

11.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+