MojAndroid

Google chce už začiatkom budúceho roka spustiť špeciálnu verziu svojich služieb, ktoré budú upravené tak, aby boli vhodné pre používanie deťmi vo veku do 12 rokov. Spoločnosť o tom informovala prostredníctvom zahraničného denníka USA Today. Presné detaily o službe určenej pre mladšie publikum nie sú k dispozícii, no má sa za to, že Google bude pri nich dávať do popredia viac videá z Youtube a upravené by malo byť aj vyhľadávanie, ktoré bude zohľadňovať vek a záujmy používateľa. Ak bude teda dieťa hľadať na internete svoju obľúbenú hračku, napríklad vláčik, tak Google bude prednostne ukazovať výsledky, ktoré budú odpovedať tomu, čo chcelo vyhľadať dieťa a nie dospelý človek.

Nový typ služby má tiež chrániť dieťa pred nevhodným obsahom internetu, akým je napríklad pornografia, a podporovať jeho kreativitu. Ako Google hovorí, nechce, aby deti technológie len používali, ale aby v budúcnosti aktívne prispievali aj k jej rozvoju. Takýto “detský” internet by bol nepochybne dobrým krokom, ktorý by uvítali aj samotní rodičia, ktorí nie vždy majú kontrolu nad tým, čo sa deťom vo vyhľadávači objaví.

Zdroj: engadget

4.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+