MojAndroid

Spoločnosť Google oznámila, že ich webový nástroj na tvorbu kreatívnych prezentácií G Suite Slides je vynovený celou hromadou nových funkcií. Teraz podporuje drag-and-drop akcie medzi Keep(nástroj na tvorbu, organizáciu a zdieľanie poznámok) a samotným Slides. Ďalej synchronizáciu slidov medzi viacerými prezentáciami, či nový doplnkový systém pre integráciu služieb, ako  napríklad Adobe a Shuttershock obrázky. Taktiež boli pridané mnohé menšie zmeny.

Hlavnou ideou nástroja Keep bolo šetrenie času a úsilia používateľa pri organizovaní svojich poznámok či nápadov. Teraz ak vám napríklad počas cestovania napadne niečo nové, môžete svoj nápad premeniť rýchlo na slide v nástroji Slides pomocou akcie “drag-and-drop”. Byť efektívny a produktívny nebolo nikdy jednoduchšie.

Niekedy zas používateľ potrebuje pripraviť pre každého klienta trochu odlišnú verziu prezentácie. Častokrát sú založené na rovnakej tematike, s rovnakými slidami, avšak s jemnými rozdielmi. Sledovať si obsah v každej z nich, a zároveň aktualizovať každý jeden slide môže byť náročné. Teraz môže používateľ jednoducho spájať slidy medzi rôznymi prezentáciami, takže zmeny sa budú aplikovať automaticky do všetkých verzií prezentácie. Bude teda ľahšie prispôsobovať svoje prezentácie orientované na viacerých zákazníkov či klientov.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Integrácia iných služieb a mnoho ďalších noviniek

Ďalšou z užitočných zmien je nový doplnkový systém, ktorý je veľmi flexibilný. Takzvané add-ons (doplnky) umožňujú integráciu iných služieb do nástroja Slides. Napríklad obsah zo služieb ako obrázky z Adobe Stock, či z The Noun Project. Tento obsah môže byť okamžite aplikovateľný do prezentácie. Užívateľ sa nemusí zdržovať hľadaním a sťahovaním samotného obrázka a následným vkladaním do Slides. Teraz sa dá všetko jednoducho urobiť zo samotného Slides.

Okrem spomenutých funkcií je ešte množstvo menších, ako diagramy, zobrazenie mriežky pre snímky miniatúr, či schopnosť preskočiť snímky počas zobrazovania. Síce to nie sú najväčšie zmeny, ale môžu naozaj efektívne ušetriť čas.

Nové funkcie sa dostávajú k používateľom G Suites a aj keď možno ešte nevidno všetky zmeny, čoskoro budú k dispozícii všetkým.

Zdroj: AndroidPolice

28.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+