MojAndroid

Pokiaľ ste si mysleli, že vypnutím histórie polohy na vašom smartfóne vyriešite problém s tým, že vás Google sleduje, mýlite sa. Podľa správy od Associated Press Google stále sleduje vašu polohu. Je to z rôznych dôvodov, napríklad na základe toho dostávate aktuálne informácie o počasí vo vašom okolí, online vyhľadávanie či návrhy v Google mapách. Vypnutím histórie polohy teda sledovanie nevypnete, len obmedzíte Googlu možnosť pridávať na vašu časovú líniu informácie o tom, kde ste sa kedy nachádzali.

 

“História polohy je produkt, ktorý si používatelia môžu nastaviť podľa seba. Pokiaľ ju však úplne vypnú, neznamená to, že zamedzia sledovaniu svojej polohy. Stále pokračujeme v sledovaní polohy používateľov, a to z dôvodu zlepšenia používateľského zážitku služieb Googlu. Hlavne v situáciách, keď využívajú Google vyhľadávanie či navigovanie.”

Vypnúť sledovanie a vymazať históriu je možné

Pokiaľ by ste chceli úplne vypnúť sledovanie, existuje spôsob, ako to urobiť. Môžete si to nastaviť priamo v možnostiach riadenia aktivity vášho účtu. Pokiaľ sledovanie vypnete, môžete počítať s tým, že využívanie aplikácií ako Google mapy či Google Asistent bude v tomto prípade značne obmedzené. Okrem vypnutia sledovania je možné vymazať aj históriu sledovania. Môžete to jednoducho urobiť v nastaveniach mojej aktivity.

Aj napriek tomu, že všetko vypnete, váš operátor bude mať stále informácie o tom, kde sa nachádzate. To sa jednoducho vypnúť nedá. Každý telefón, ktorý je pripojený k sieti, vysiela všeobecné informácie o svojej polohe operátorovi.

Náš tip
Google Mapy: Pozrite si zaujímavé pohľady na krajinu zo satelitných snímkov

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+