MojAndroid

Google ponúka v obchode Play naozaj množstvo praktických aplikácií. Keep, Gmail, Chrome alebo Analytics, všetko sú to nástroje, ktoré mnohí používame denne. Najnovšie by do skupiny týchto aplikácií mala pribudnúť aj novinka v podobe vlastnej chatovacej aplikácie pre skupiny. Tá má niesť názov Spaces a má ísť o podobný titul ako Facebook Groups, ktorý modrý gigant predstavil ešte v roku 2014.

Základom je, že si vytvoríte vlastný priestor a pozvete doň ľudí, s ktorými chcete o danej téme (priestore) komunikovať. Výhodou tejto aplikácie voči konkurentom má byť rýchle vyhľadávanie odkazov, obrázkov a videí priamo cez Google Search v konverzácii. Po tom, ako niečo niektorá z osôb zdieľa, sa k tomu dá jednoducho vrátiť aj neskôr. Vždy tak budete mať prehľad o tom, čo a kto kedy zdieľal. Aplikácia nie je určená pre konverzáciu dvoch osôb, ale väčšej skupiny ľudí, napríklad všetkých spolužiakov v triede alebo celého pracovného tímu – vtedy dokáže ponúknuť viac, ako dnes dostupné riešenia. To, kedy sa aplikácia stane verejne dostupnou, môžete sledovať na tomto odkaze.

Zdroj: AndroidPolice

1.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+