MojAndroid

Google podal nový patent, ktorý by v budúcnosti mohol priniesť nový typ nositeľných zariadení. Patent so zložitým názvom, “Lightguide With Multiple In-Coupling Holograms For Head Wearable Display.”, má priniesť okuliare s hologramom. Novinka bude používateľovi svet zobrazovať podobným spôsobom, ako to urobil Microsoft s holografickými okuliarmi Hololens. Rozšírená realita bude v očiach používateľa premietaná na reálne predmety, a to za pomoci prekrývajúcej CGI grafiky.

Takáto technológia má samozrejme v praxi množstvo využití. Tak napríklad, pre očami pilota by sa mohli zobrazovať informácie o lete, výške, rýchlosti a ďalších dôležitých údajoch. Na školách by sa mohli okuliare použiť k vzdelávacím účelom a na svoje by si rozhodne prišli aj hráči. Po funkcionálnej stránke ide v podstate o rovnaký produkt ako Microsoft Hololens, tentokrát však v trochu inom balení, čím sa menia aj spôsoby využitia. Nový patent by mohol byť aj základom novej generácie okuliarov Google Glass.

Náš tip
VIDEO | Microsoft HoloLens vychovajú budúcu generáciu doktorov a inžinierov

Zdroj: phandroid

5.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+