MojAndroid

Americká spoločnosť Google začala tento týždeň s oslovovaním ľudí na ulici so zvláštnou požiadavkou. Ako napísal server XDA-developers na základe tvrdenia ZDnet, tak v uliciach New Yorku sa začali objavovať zamestnanci Googlu, ktorí ponúkajú ľuďom peniaze. Konkrétne ide o sumu 5 dolárov a ešte konkrétnejšie 5-dolárovú darčekovú poukážku na nákup v obchodoch Amazon a Starbucks. Čo za to chcú?

Za 5 dolárov vo forme darčekovej požiadavky požadujú od ľudí povolenie na naskenovanie ich tváre. Podľa svedectva ľudí ho robia smartfónom, ktorý napriek veľkému krytu pripomína chystaný Google Pixel 4. Dôvodom skenovania tváre náhodných ľudí by mohlo byť testovanie novej funkcie rozpoznávania tváre podobnej Face ID od Apple. Nepriamo to tak potvrdzuje špekulácie, že Google Pixel 4 podobne ako Apple iPhone X úplne odstráni snímač odtlačkov prstov a prejde na nový bezpečnostný prvok. To by mohlo pre veľa ľudí znamenať zásadný parameter pri rozhodovaní o kúpe, či už v pozitívnom alebo negatívnom smere.

Náš tip
Google Pixel 4: “Počkajte, čo všetko dokáže”. Dizajn odhalený Googlom
25.7.2019
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+