MojAndroid

Google dnes oznámil novinku týkajúcu sa bezpečnosti Gmailu. Medzi datacentrami tejto služby začal vyhľadávací gigant šifrovať dáta, čo znamená, že sa k nim (a teda aj vašim e-mailom) už nedostane Americká bezpečnostná agentúra (NSA). Google sa už dlhodobo snaží o odrezanie vlády od dát, ktoré jej nepatria a nový HTTPS protokol pre komunikáciu medzi servermi je len ďalším krokom v tejto snahe.

Bezpečnosť formou nového protokolu má aj každý z používateľov pri odosielaní alebo prijímaní nového e-mailu v službe Gmail. Celá cesta správy je tak po novom šifrovaná a dostať sa k nej bude oveľa náročnejšie, než tomu bolo doteraz. Ku zvýšeniu bezpečnosti Google motivoval prípad Edwarda Snowdena, ktorý svetu ozrejmil, aké praktiky NSA používa.

gmail-zamok

“Dnešná zmena znamená, že už nikto nebude môcť sledovať vaše správy, nakoľko budú počas celej cesty na server a späť chránené – pričom nezáleží, či sa budete pripájať z verejnej Wi-Fi alebo domáceho počítača, smartfónu či z tabletu,” povedal Nicolas Lidzborski, riaditeľ oddelenia pre bezpečnosť v Googli. “Či budete e-maily písať alebo čítať, budú v pozadí bežať tony bezpečnostných kódov, ktoré zaručia, že vaše e-maily budú v bezpečí a chránené,” doplnil svoje vyjadrenie.

Zdroj: Google Blog

20.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+